Noclegi Lubichowo

Warto zobaczyć

LUBICHOWO – jest miejscowością gminną położoną na skraju Borów Tucholskich na terenie powiatu Starogard Gdański. To duża osada wiejska stała się małym turystycznym punktem na mapie Pomorza ze względu na specyfikę położenia, malownicze kresy z jeziorem Lubichowskim i sąsiednimi (około 8 jezior), lasami oraz atrakcyjną rzeką Wdą.

Miejscowość ta leży bezpośrednio przy drodze krajowej nr 214 Łeba -> Toruń i przy jeziorze Lubichowskim. W promieniu około 8 km znajduje się 8 jezior, m.in. Ocypelskie, Szteklin, Borzechowskie, Płaczewskie.

Lubichowo to nie tylko miejsce bogate w walony przyrodnicze, ale też wspaniały punkt wypadowy do wielu ciekawych miast, mająca połączenie z drogą krajową nr. 22. W odległości około 50km znajduje się Malbork z Zamkiem Krzyżackim – jedyną taką warownią w Europie. Zaledwie 60km dzieli Lubichowo od Trójmiasta, w którym warto zobaczyć Stare Miasto, Kościół Mariacki czy sopockie molo. W Tczewie, oddalonym o 35km, warto zwrócić uwagę na Mosty Wiślane i Muzeum Wisły, zaś w pobliskim Starogardzie Gdańskim (15km) Mury Obronne, Basztę i Muzeum Ziemi Kociewskiej. Pięć kilometrów od Lubichowa znajduje się mała miejscowość gminna Szteklin z zabytkowym Dworkiem Polskim z XV wieku. Natomiast 6km na zachód od Lubichowa leży turystyczna perełka Kociewia – Ocypel, otoczona jeziorami i lasami.

Niedaleko lasu Lubichowskiego, przy miejscowości Szteklin znajduje się park krajobrazowy z edukacyjną ścieżką przyrodniczą w Borzechowie – Nadleśnictwo Kaliska, oraz Arboretum i Ogród Dendrologiczny – Wirty. Dla miłośników łowiectwa i leśnictwa w pobliżu miejscowości Lubichowo mieści się strzelnica należąca do Koła Łowieckiego – Nadleśnictwo Lubichowo. W odległości około 2km od Lubichowa przepływa rzeka Wda obfitująca w niespotykaną roślinność i wiele gatunków ryb. Do rzeki tej prowadzi droga leśna przebiegająca praktycznie środkiem lasu, będąca częścią parku krajobrazowego.

Domy noclegowe Bungalow w Lubichowie stanowią znakomitą bazę wypadową do sąsiednich, malowniczych miejscowości turystycznych. Miejsowość ta objęta jest obszarem Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie od 2016r przy koordynacji UNESCO od spraw „Człowiek i Biosfera” którą to stanowi „Park Narodowy – Bory Tucholskie”. Miejsce to jest wachlarzem różnorodności przyrodniczej z wieloma okazami fauny i flory. Jeziora otoczone są lasami, które stanowią nieodzowny, nienaruszony ekosystem środowiska. Dla osób pragnących rozrywki istnieje klub młodzieżowy Imperial, a w czasie sezonu wypoczynkowego w miejscowościach Ocypel, Zblewo, Osowo Leśne organizowane są zabawy i biesiady dla turystów i mieszkańców gminy.

Zapraszamy !